UWAGA!

Trwa remont i przebudowa wokół budynku głównego os. Teatralne 34 (Duża Scena). 

W związku z trwającymi pracami możecie Państwo napotkać utrudnienia w dostępności do wejścia do budynku. 
Utrudnienia są spowodowane powstającym "Teatralnym Ogrodem Krakowian". Obecnie są prowadzone prace związane z układaniem chodników i związanych z tym bezpośrednich dojść do Teatru. Z tej przyczyny nie ma możliwości wystawienia rampy dla wjazdu wózków, ale mimo to służymy pomocą w ich wprowadzeniu na salę widowiskową. 

Mamy nadzieje, że utrudnienia nie będą dla Państwa uciążliwe, a z czasem wszyscy będziemy się cieszyć pięknym zielonym, pełnym kwiatów otoczeniem.

Osoby, które w związku z utrudnieniami będą potrzebować naszego wsparcia i pomocy prosimy o kontakt z Biura Obsługi Widza w czasie zakupu biletów (tel. 12 68 02 112 lub rezerwcja@ludowy.pl) lub Kasą biletową (tel. 12 68 02 116).

 

TEATR BEZ BARIER

Teatr Ludowy jest częściowo dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Prosimy o wcześniejszy kontakt z Biurem Obsługi Widza abyśmy zdążyli przygotować dla Państwa potrzebne ułatwienia: tel.: 12 68 02 112 / rezerwacja@ludowy.pl

Osoby z niepełnosprawnościami mają prawo przebywać w teatrze z psem przewodnikiem/asystentem.


Duża Scena

Kasa biletowa znajduje się po lewej stronie hallu w głównym wejściu do budynku. Aby do niej dotrzeć, należy pokonać jeden bieg schodów i spocznik. Przy wejściu znajdują się cztery kolumny oraz trzy pary podwójnych drzwi, z czego tylko środkowe są otwarte. Po przejściu przez drzwi, trzeba podejść kilka kroków w lewą stronę. Niecały metr od kasy znajduje się stolik, który należy obejść.

Ze względu na zabytkowy charakter budynku i związane z tym ograniczenia wejście do kasy nie jest dostosowane dla osób poruszających się na wózkach. W celu zakupu biletów prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Widza. Jednak przede wszystkim zachęcamy do zakupu biletów drogą online na naszej stronie internetowej https://ludowy.pl/pl/bilety

Wejście na spektakl znajduje się w tym samym miejscu, gdzie wejście do kasy biletowej. Po wejściu do hallu należy przejść przez kolejne drzwi, które znajdują się na wprost. Tam już będzie czekać na Państwa obsługa, która odpowie na wszelkie pytania i pomoże dotrzeć na właściwe miejsce na widowni.

Wejście dla osób poruszających się na wózkach znajduje się po prawej stonie od frontu budynku (przy parkingu). Po wcześniejszym kontakcie obsługa wystawi podjazd i pomoże dostać się do wnętrza teatru. Wjazd na widownię znajduje się na tym samym piętrze. Szatnia i toalety dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami znajdują się na podwyższeniu, na które można wjechać przy pomocy platformy schodowej.

Istnieje możliwość wygospodarowania całego rzędu dla osób poruszających się na wózkach (8 rząd) składającego się z 26 miejsc.

W głównym budynku, po lewej stronie foyer, mieści się kawiarnia teatralna. Stoliki kawiarniane zostały umieszczone na dwóch poziomach. Część z nich znajduje się bezpośrednio w foyer. Aby dostać się do drugiej części, należy pokonać kilka schodów. 

Od kwietnia do końca września przy kawiarni funkcjonuje ogródek letni, który znajduje się na poziomie chodnika, po lewej stronie od frontu budynku. 


Stolarnia

Stolarnia nie posiada osobnej kasy. Po zakup i odbiór biletów należy zgłosić się do kasy Dużej Sceny. 

Osoby poruszające się na wózkach mogą bezpośrednio dostać się do wnętrza teatru.

Widownia, szatnia i toalety dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami znajdują się na parterze. Za drzwiami wejściowymi będzie czekać na Państwa obsługa, która odpowie na wszelkie pytania i pomoże dotrzeć na właściwe miejsce na widowni.

Istnieje możliwość wygospodarowania całego rzędu dla osób poruszających się na wózkach (1 rząd) składającego się z 12 miejsc.