16.05.2017

MAKING OF!

Akt równoległy. Po prostu odrobina dobrej zabawy!

Nie ma nic przyjemniejszego niż podglądanie przygotowań do spektalu. Bawiliśmy się świetnie podczas sesji zdjęciowej inspirowanej naszą ostatną premierą w tym sezonie. Przymiarki do ról, do min, do gestów wiele obiecują..... zobaczcie sami! Stylizacje do sesji zdjęciowej przygotowała Ewa Mroczkowska.

Zapraszamy do galerii.

P.S. oczywiście nie zapomnijcie później zadzwonić do organizacji widowni rezerwując miejsca na najbliższe spektakle.

* 26/27/28 maja oraz 2 czerwca na Dużej Scenie - AKT RÓWNOLEGŁY.  


Derek Benfield „AKT RÓWNOLEGŁY” reż. Tadeusz Łomnicki

premiera 28 maja Duża Scena

I kto by pomyślał, że wszystko zaczęło się od zamieszczonej w gazetce parafialnej  reklamy miłego, uroczego i zacisznego hoteliku. Pewnego wieczoru zjawiają się  tam dwie pary kochanków i jak zapewne domyślacie się Państwo, każdy z nich pełnoprawnego małżonka zostawił w mieście. I w tym momencie ten opis właściwie powinien się skończyć, aby nie popsuć Wam zabawy, co i tak jest zupełnie niemożliwe! Jeden z najbardziej zabawnych tekstów, jaki kiedykolwiek został napisany dla teatru. Opowieść o trudach tego „pierwszego” skoku w boku i małżeńska komedia omyłek, ale czy tylko? Tak naprawdę jest jeszcze jeden ważny, tajemniczy bohater - zupełnie niegroźny, nieco fajtłapowaty, nieco powolny i trochę ...Ale zobaczcie sami, bycie zaskakiwanym jest nieprawdopodobnie śmieszne i urocze.

Twórcy:

reżyseria/ Tadeusz Łomnicki, opieka artystyczna/ Małgorzata Bogajewska, scenografia/ Ewa Mroczkowska , muzyka/ Adam Prucnal, inspicjent/ Anita Wilczak - Leszczyńska, sufler/ Martyna Rezner

Obsada:

Marta Bizoń, Paweł Kumięga, Maciej Namysło / gościnnie, Anna Pijanowska, Piotr Pilitowski, Karol Polak, Katarzyna Tlałka
Specjalne podziękowania dla ekipy, która cierpliwie zniosła ŚLUBNE MONIDŁA. W szczegóności dla obsady:Marty Bizoń, Pawła Kumięgi, Macieja Namysło, Anny Pijanowskiej, Piotra Pilitowskiego, Karola Polaka, Katarzyny Tlałki, dla reżysera  Tadeusza Łomnickiego "za piwo" (o tym przy innej okazji), dla Martyny Rezner za pilnowanie estetyki Pań Młodych, dla Lidii Jargosz-Poręba i Iwony Pilawskiej-Cyran za charakteryzację, dla Ewy Mroczkowskiej za aranżację kostiumów oraz Ewy Widery i Basi Piechówki za cierpliwość przy wizytach w magazynie kostiumowym (oddamy wszystkie sukienki - obiecujemy!), dla Sławka Zalewskiego fotografa sesji, któremu krążyliśmy zza plecami oraz dla całej ekipy technicznej; elektryków Jaśka Krawczyka i Jarka Leszczyńskiego oraz montarzystów pod dowództwem Michała Ruszkowskiego.... oraz Pani Halince za spontan!
 

 

#festiwalpremier
przygotowanie projektu/ Anka Ryś i Beata Strama
foto/ Anka Ryś